![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15848079
*
nr 1584 8079
Hadar Jönzén
(1885-1977), Sverige
Oljemålning, Sydländskt motiv. Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 65x74 cm
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2023
kl 19:57:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/12 17:43:36
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hadar Jönzén
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
Läs mer om Hadar Jönzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hadar jönzén olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Hadar Jönzén
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
Läs mer om Hadar Jönzén
nr 1584 8079
Hadar Jönzén
(1885-1977), Sverige
Oljemålning, Sydländskt motiv. Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 65x74 cm
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/12 17:43:36 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hadar Jönzén
Hadar Jönzén, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1885, död 1977.Läs mer om Hadar Jönzén
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hadar jönzén olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17